O MNĚ

Mým domovem jsou média a kultura. Mým domovem jsou média a kultura. Pohybuji se ve světě filmu (dramaturgie, scenáristika) a v nových médiích (copywriting, social media).  

Velkým koníčkem je pak fotografování.

_____________________________________________________________________________

 

K umění jsem měla blízko již díky rodině. Se sestrou, která později vystudovala fotografii, jsem trávila spoustu času jako dětská modelka. Ale více se mi líbilo za fotoaparátem, případně kamerou…

Později jsem začala studovat Audiovizuální tvorbu na Filmové akademii Miroslava Ondříčka. Díky skvělým pedagogům, jmenovitě hlavně díky Jiřímu Strachovi, Bedřichu Ludvíkovi, Petru Slavíkovi, Marku Epsteinovi a F. A. Brabcovi, jsem si utvořila silnou vazbu k lidským příběhům a jejich vizuálnímu zachycení.

Po absolvování jsem se od AV tvorby odklonila a vrhla se do světa reklamy. Brány do ní mi otevřela 2FRESH, kde jsem psala texty pro firmy jako Globus, Snickers nebo Lay’s. Zde jsem napsala i pár scénářů pro animované spoty a natočila spot pro hypermarket Globus, nebo pro téhož klienta napsala scénář k radio spotu. Příběhy jsem se snažila vměstnat i do reklam, i když ne vždy se to sešlo s požadavky klienta.

Podobně to bylo u agentury Bpromotion. Kromě textů jsem si užila práci na natáčení spotu pro Naturhouse nebo startupovém projektu Daysee.

Z posledních projektů jsem pracovala jako dramaturg a kameraman na výukových spotech pro vydavatelství Taktik International s. r. o. Vzhledem k odbornému obsahu jsme v tomto případě nechali scénáře hlavně na odbornících.

 

Víc z mých žbleptů

http://terezakozikova.blog.cz/

 

A tady kontakty / Contact me

t.kozikova@gmail.com

facebook.com/terezakozikova

linkedin.com/in/terezakozikova/